WPNM Dzień 4. Modlimy się za wszystkich zadłużonych
Jeden drugiego brzemiona noście” – to zwięzłe zdanie apostoła jest inspiracją dla międzyludzkiej i społecznej solidarności. Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni przeciw drugim. I nigdy brzemię dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich.
św. Jan Paweł II
Ojcze, kto z nas jest dzisiaj zdolny do tego, żeby wziąć na siebie brzemię swojego brata, nawet nie sąsiada, nie znajomego, ale brata? Nasze sumienia są jakby przytłumione, wyciszone, zamroczone, żeby tylko się nie upomniały o coś, z czym jest nam nie po drodze, co nam nie służy, co nas materialnie ani wizerunkowo nie wzbogaca.
Ojcze, prosimy Cię za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, naszego Patrona i Orędownika w niebie, pomóż nam otworzyć się na ludzi przygniecionych ciężarem zmartwień wynikających z problemów finansowych, często pozbawionych przyjaciół i nadziei, ulegających pokusie rozpaczy. Pomóż nam znaleźć rozwiązanie tej niezwykle trudnej sytuacji, aby nikt w naszym kraju, w tym świętym czasie Roku Miłosierdzia, nie czuł się pozbawiony pomocy, nie pozostawał sam. Abba.
Co konkretnie mogę zrobić w Roku Miłosierdzia?
Dzisiaj spróbuję otworzyć swoje serce dla siebie i dla innych. Pomimo sytuacji, w której aktualnie się znajduję, pomogę drugiemu człowiekowi w dostępny dla mnie sposób: modlitwą, dobrym słowem lub czynem.
W ciągu dnia 3 razy z miłością pomodlę się o światło Ducha Świętego, abym potrafiła/-ł spojrzeć sercem, a nie rozumem na ludzi przeżywających trudności finansowe, także w sytuacji gdy ja sama/-sam do nich należę.
Przytulę się do Serca Jezusa Miłosiernego i powiem: Jezu ufam Tobie. Jezu, pragnę z taką samą miłością spojrzeć na drugiego człowieka, z jaką chcę abyś Ty patrzył na mnie. Abba.
Ojcze nasz,….
Zdrowaś Mario,…
Chwała Ojcu,….
Z naszych dobrych uczynków budujmy pomnik św. Jana Pawła II