Aktualności
Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.
WPNM Modlimy się za wszystkich przeżywających trudności
WPNM Modlimy się za matki oczekujące potomstwa
WPNM Dzień 2. Modlimy się za wszystkich zadłużonych
WPNM Modlimy się za wszystkich przeżywających trudności
Modlimy się o Boże Miłosierdzie dla wszystkich ludzi na świecie
Możesz mieć wady, być lękliwy i czasem poirytowany, ale nie zapominaj, że Twoje życie jest największym przedsiębiorstwem świata.
Czytaj więcej »
Poprawna nazwa dnia Trzech Króli brzmi Święto Objawienia Pańskiego. To jedno z trzech największych świąt, obok Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Jest ono obchodzone od pierwszych wieków naszej ery.
Czytaj więcej »
Dziś na Lednicy śpiewaliśmy Ci twą ulubioną pieśń: rnrnTylko orły szybują, latająrnrnTylko orłom nie straszna jest przepaść,rnrnWolne ptaki wysoko latają
Czytaj więcej »
Od 15 grudnia 2015 r. do 15 marca 2016 r. będzie trwał nabór wniosku w ramach programu ERA-NET Smart Urban Futures. W ramach konkursu można uzyskać wsparcie na realizację międzynarodowych projektów badawczych, których tematyka dotyczy obszarów miejskich.
Czytaj więcej »
Od 7 grudnia 2015 r. do 20 stycznia 2016 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach konkursu w poddziałaniu 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Celem konkursu jest wsparcie projektów polegających na wdrażaniu innowacji o charakterze technologicznym.
Czytaj więcej »
Św. Katarzyna należała do najbardziej znanych świętych. Według legendy Katarzyna urodziła się w Aleksandrii, stolicy Egiptu, jako córka króla Kustosa. Była osobą nie tylko bardzo zamożną, ale także wykształconą. Słynęła z urody. O jej rękę daremnie ubiegali się najznakomitsi obywatele miasta, bo - jak wiele chrześcijanek - złożyła ślub dozgonnej czystości.
Czytaj więcej »
Beatyfikował go św. Jan Paweł II w 1983 r. podczas Mszy świętej na krakowskich Błoniach; kanonizacji dokonał w Rzymie w roku 1991, podczas jubileuszowego roku czterechsetlecia śmierci św. Jana od Krzyża, odnowiciela zakonu karmelitów. Św. Rafał Kalinowski jest patronem oficerów i żołnierzy, orędownikiem w sprawach trudnych.
Czytaj więcej »
Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w 1830 r., w kaplicy przy ulicy du Bac. W sobotę 27. listopada 1830 r. Niepokalana objawiła się siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré, powierzając jej misję wybicia medalika według podanego wzoru:rnrnPowiedz, aby wybito medalik według tego wzoru - mówi Najświętsza Dziewica. Osoby, które będą go z ufnością nosiły, zwłaszcza na szyi, otrzymają wiele łaski.rnrnMedalik rozpowszechnił się bardzo szybko w cudowny sposób. Za jego pośrednictwem działy się niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Ludzie doznawali szczególnej opieki Matki Bożej.
Czytaj więcej »
27. listopada 1830 r., 5.30 po południu, w głębokiej ciszy, po przeczytaniu tekstu do rozmyślania usłyszałam jakby szelest jedwabnej sukni. Doszedł do mnie z bocznego chórku, tam gdzie był obraz św. Józefa. Popatrzyłam w tamtą stronę i zobaczyłam Najświętszą Pannę.
Czytaj więcej »
Bardzo silne są związki św. Jana Pawła II z Ostrą Bramą: "W momencie mojego wyboru na Stolicę Piotrową pomyślałem o Matce Najświętszej z Ostrej Bramy".
Czytaj więcej »
Św. Gertruda jest jedną z największych mistyczek chrześcijaństwa. Jej widzenia zaczęły się w 26. roku życia. 27 stycznia 1281 roku przeżyła głębokie nawrócenie - "nie od grzechu do pobożności oczywiście, ale od pobożności do Boga żywego".
Czytaj więcej »
Dzięki własnościom dezynfekującym goździki wzmacniają układ odpornościowy i likwidują szerzące się w organizmie infekcje.
Czytaj więcej »
Dla uczczenia 37. rocznicy inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II podejmijmy się, każdy z nas, jakiejś ważnej dla nas aktywności
Czytaj więcej »
Jeżeli chcesz prawidłowo dbać o skórę i posiadać promienną cerę przez cały rok, niezależnie od rodzaju skóry, niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad:
Czytaj więcej »
Są wśród nich ludzie pióra, muzycy, duchowni czy naukowcy. Nie widzieli się całe lata, wielu spotkało się po raz pierwszy. Są i tacy, którzy regularnie co dwa lata bywają na zjeździe rodu Kaszyńskich.
Czytaj więcej »